- Jeg kjenner noen av medlemmene fra før, men det er også et par stykker jeg har til gode å bli kjent med. Dette er vel det første vi skal ta tak i – å få til en godt sammensveiset og effektiv gruppe. Jeg er sikkert på det kommer til å bli særdeles lærerikt og kjekt, forteller Aslak Sverdrup dagen etter at det nye styret til Bergen Næringsråd ble satt under Generalforsamlingen.
Lisbet Nærø, adm. direktør i Fana Sparebank er valgt til ny styreleder etter Ole-Eirik Lerøy. Daglig leder i Opus, Nancy Jøssang kommer inn som nytt styremedlem sammen med Lufthavnsdirektør, Aslak Sverdrup og konserndirektør for oppdrett i Marine Harvest, Marit Solberg. Sverdrup går inn som nestleder etter Lisbet Nærø. Kurt Rune Andreassen, Ole-Eirik Lerøy og Veslemøy Tvedt Fredriksen takker av som styremedlemmer etter endt periode.
- Jeg ser frem til samarbeidet og gleder meg til å få være med å jobbe for et enda sterkere Vestlandet, avslutter Sverdrup.
Det er utrolig spennende å få være med å bidra inn i dette styresamarbeidet. Jeg gleder meg stort til å få være med å løfte Vestlandet fremover.
Dette er Bergen Næringsråds nye styre. Fra venstre Kjetil Smørås, Aslak Sverdrup (nestleder), Jannicke Hilland, Lisbet Nærø (styreleder), Marit Warncke, Nancy Jøssang, Marit Solberg og Magne Stunner. (Foto: Bergen Næringsråd)